Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
1.     W Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę Jezusa, na której ustanowił On sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Dla każdego kapłana jest to dzień szczególnego święta, dlatego prosimy o gorącą modlitwę w intencji księży, zwłaszcza tych, którzy posługują w naszej parafii. Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem księdza biskupa Stanisława Stefanka o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

2.     W Wielki Piątek zapraszamy na nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00. Nabożeństwu przewodniczyć będzie ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 22.00.

3.     W piątek obowiązuje katolików post ścisły, to znaczy powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie posiłków do jednego do sytości oraz dwóch posiłków dla zaspokojenia głodu.

4.     W Wielki Piątek rozpoczyna się również Nowenna przed świętem Miłosierdzia. Zapraszamy na codzienną koronkę o godz. 15.00, której zwieńczeniem będzie obchód Niedzieli Miłosierdzia tydzień po Wielkanocy.

5.     Wielka Sobota to dzień ciszy i czuwania przy grobie Chrystusa. Poświecenie pokarmów co pół godziny, od godz. 9.00 do godz. 15.00. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 21.00. Zachęcamy, aby przynieść świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy zabezpieczyć świece przed wylewaniem wosku.

6.    W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym począwszy od godz. 7.30
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.