Duszpasterze

oraz pozostali pracownicy naszej parafii

Kapłani emeryci

Duszpasterze, którzy wspierali parafię Krzyża Świętego swoją działalnością na przestrzeni ostatnich lat. Dzisiaj są już na zasłużonej emeryturze.
ksiadz-jan-grochowski

Ksiądz Jan Grochowski, ur. 1.01.1934 Płonka Strumianka. Święcenia przyjął 26.12.1958 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 27.12.1958 Jeleniewo, 30.06.1962 Bargłów, 28.06.1963 Łomża, 10.04.1969 diecezjalny referent służby ołtarza, 26.06.1970 Ostrów Mazowiecka, 4.07.1972 Kadzidło, 28.12.1974 proboszcz Kuzie, 1.06.1984 duszpasterz rodzin dekanatu Myszyniec, 11.10.1984 ojciec duchowny dekanatu Myszyniec, 25.10.1989-23.08.2006 proboszcz Radziłów, 16.02.1991-23.08.2006 duszpasterz ds. trzeźwości dekanatu Szczuczyn, 9.12.1991-23.04.1996 członek rady kapłanów, 23.01.1992-23.04.1996 członek diecezjalnej rady ds. ekonomicznych, 1.12.1993 kanonik honorowy Kapituły Katedralnej w Łomży.

ksiadz-marian-lupinski

Ksiądz Marian Łupiński, urodzony 19.11.1930 w Bokinach. Święcenia przyjął 8.12.1956 w Łomży z rąk bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 1.01.1957 Czarnia k. Myszyńca, 17.08.1957 Myszyniec, 1.02.1959 Grajewo, 7.07.1960 Ostrołęka, 12.04.1962 Dąbrówka Kościelna, 26.08.1966 Zambrów, 28.10.1967 Rajgród, 28.06.1969 Ostrów Mazowiecka, 9.07.1971 Andrzejewo, 3.02.1972 proboszcz Niedźwiadna, 20.02.1976-28.05.1984 duszpasterz kobiet dekanatu Wąsosz i Szczuczyn, 1.08.1984 proboszcz Stawiski, 22.09.1986 administrator tymczasowy Brok, 11.11.1987 proboszcz Brok, 16.04.1992 urlop, 28.08.1992 rektor ośrodka duszpasterskiego Kozioł, 1.01.1995 proboszcz Kozioł, 1.08.1997 proboszcz Czerwonka.

ksiadz-pralat-marian-niemyjski

Ksiądz prałat Marian Niemyjski, urodzony 22.04.1946 w Kocach Borowych. Święcenia przyjął 28.05.1972 w Kolnie z rąk bp. M. Sasinowskicgo. Wikariusz: 4.07.1972 Wiżajny, 10.12.1975 Miastkowo, 30.06.1979 Wąsosz, 19.06.1980 Ostrołęka p. Nawiedzenia NMP, 1.09.1983 Andrzejewo, 8.03.1987 Małkinia zlecono budowę nowego kościoła, 3.06.1987 rektor ośrodka duszpasterskiego w Małkini, 3.12.1989 proboszcz Małkinia p. Nawrócenia św. Pawła Ap., 13.11.1992 kapelan J.Ś., 1.07.1997-9.07.2002 członek diecezjalnej rady ds. ekonomicznych, 24.06.1998 członek komisji ds. duchowieństwa I Synodu Diecezji Łomża, 7.09.1998-25.08.1999 wizytator religii i duszpasterz rodzin dekanatu Ostrów Mazowiecka p. Wniebowstąpienia NMP. 

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126