Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Wakacyjne Warsztaty GitaroweW dniach od 03.07.2017 do 14.07.2017 odbywały się w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża św. w Łomży bezpłatne Wakacyjne Warsztaty Gitarowe (poziom podstawowy) dla dzieci i młodzieży. W Warsztatach brało udział 23 uczestników. Najmłodszy z nich miał siedem lat a najstarszy 17. Uczestnicy zapoznając się tajnikami nauki gry na gitarze przede wszystkim świetnie się bawili co widać na załączonych zdjęciach.

Picture 00011Już po raz trzeci Grupa Teatralna „Bez Nazwy” działająca przy naszej parafii pożegnała rok szkolny razem z uczniami łomżyńskich szkół i przedszkoli. Przez trzy dni: 23,24 i 25 maja prezentowaliśmy spektakl „Kukułka”. Obejrzało go ok. 1300 dzieci w Sali Centrum Kultury przy ulicy Sadowej.

chor20171Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego uświetnił swym udziałem niedzielną mszę z 20-lecia parafii Krzyża Świętego. Po uroczystym nabożeństwie artyści w mundurach wykonali też regularny , zachwycając licznych słuchaczy patriotycznymi i wojskowymi piosenkami: od „Hej strzelcy wraz” do bisowanej „Pierwszej kadrowej”.
– Tych przeżyć nie da się opowiedzieć! – podkreślał ks. biskup Tadeusz Bronakowski dziękując artystom. – Tu jest prawdziwa Polska panowie i za to wam z całego serca dziękuję! Dziękuję też, że nie tylko w Łomży, ale wszędzie gdzie występujecie, uczycie ogromnej miłości i do Pana Boga, i do naszej umiłowanej Ojczyzny.

IMG 9211Tradycją Kościoła Katolickiego jest uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W czwartek 22 czerwca, ostatniego dnia oktawy kapłan poświęcił przyniesione przez wiernych wianuszki z pierwszych kwiatów i ziół. Przyniesione wianki są symbolem ludzkiej pracy, ale również symbolem Bożego daru służącego ludziom i wszelkiemu stworzeniu.

logo1Rodzinny Festyn z okazji Jubileuszu 20-lecia parafii Krzyża Świętego w Łomży był niezwykle bogaty w różnorakie atrakcje. Jak, co roku – od dziewięciu już lat, festonowi towarzyszyła parafialna akcja „Oddaj krew... z Chrystusem”.

Dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie 48. edycji parafialnej zbiórki krwi wypada odnotować, że chciało w niej wziąć udział ponad pięćdziesiąt osób. Spośród 48. zarejestrowanych dawców – 46 oddało łącznie 20,6 l krwi. Wśród tych osób – dwie po raz pierwszy doświadczyły satysfakcji z uczestnictwa w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia poprzez dar z samego siebie.

Kolejna edycja parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” została zaplanowana na 20 sierpnia br. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w tej akcji.

Tadeusz Babiel
boze Cialo2017W czwartek ulicami  Łomży przeszły procesje Bożego Ciała. Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęły się przed południem od mszy świętych. Następnie katolicy wyszli na ulicę, aby dać świadectwo swojej wiary. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z parafii p.w. Krzyża Świętego w Łomży.

fest20173- Jest za co dziękować Panu Bogu – mówi ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży, który w niedziele popołudnie przechadzał się wśród setek parafian bawiących się na placu przed kościołem ze strzelistymi wieżami na Wzgórzu Krzyża. - Tu się krowy pasły, tu była glina, tu nie było dróg dojazdowych. Pewnie niewielu ludzi wierzyło, że tu się uda założyć wspólnotę parafialną, a gdzie mowa o wybudowaniu centrum parafialnego i świątyni.

camen fid1Chór Carmen Fidei parafii Krzyża Świętego zdobył dwie nagrody na 45. Międzynarodowym Festiwalu Svatky Pisni w czeskim Ołomuńcu. Pełny skład chóru wyśpiewał srebrne pasmo, czyli drugą nagrodę, a chór męski brązowe. W tym jednym z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych rywalizowały 33 chóry z całego świata, a łomżyński był wśród nich jedynym reprezentantem , a zarazem jednym z nielicznych składów amatorskich.

peterek Dzień Dziecka i jubileusz 20 lecia powstania Parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży to kolejne okazje do tego by zaprosić całe rodziny na Festyn Parafialny, który co roku organizujemy. W tym roku gościem specjalnym naszego rodzinnego spotkania będzie znakomity aktor Piotr Pręgowski, znany m.in z roli Peterka z serialu "Ranczo".Muzycznie festyn uatrakcyjni m.in Janusz Yanina Iwański.

ogłoszenia

Aktualne ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne. Zapraszamy do zapoznania się z ich treśćią.

Czytaj aktualne ogloszenia parafialne (kliknij tu)

Czytaj aktualne intencje  (kliknij tu)

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126