Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
DSC03478Kiedy w roku 70 Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian, rozpoczęły się wielkie prześladowania wyznawców religii Chrystusa, trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu tych prześladowań matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Po długich poszukiwaniach Krzyż odnaleziono, jednak co do daty tego wydarzenia historycy nie są zgodni.

ogłoszenia

Aktualne ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne. Zapraszamy do zapoznania się z ich treśćią.

Czytaj aktualne ogloszenia parafialne (kliknij tu)

Czytaj aktualne intencje  (kliknij tu)

P1040190Ta droga, którą przemierzyliśmy przez nasze osiedle niosąc krzyż – symbol zwycięstwa życia nad śmiercią – to piękna manifestacja naszej wiary i przywiązania do Boga, za którą Wam wszystkim bardzo dziękuję. – w ten sposób proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego, ks. Andrzej Godlewski zakończył Drogę Krzyżową, która jak co roku przeszła wśród bloków, w przeddzień parafialnego odpustu – święta Podwyższenia Krzyża. 

Trwają zapisy na Pielgrzymkę z Łomży do Dąbrówski. Zapraszamy!

patronat 2017 pielgrzymka
img10Niedzielna (3.IX) pogoda, podobnie jak w ciągu kilku ostatnich dni, nie zachwycała. Szare, ołowiane chmury całkowicie zasnuły niebo. Dlatego też tylko najodważniejsi cykliści zdecydowali się na udział w corocznym mini-rajdzie rowerowym na zakończenie wakacji.

Picture 00002Z biblijnych opisów można wnioskować, że Arka Noego osiadła na szczycie właśnie tej góry – powiedziała Anna Kawka, pilot i przewodnik wycieczek po niemal wszystkich krajach Europy i nie tylko. Wskazała przy tym szczyt widoczny z hotelowych okien, oddalony o niespełna 35 kilometrów od Erywania, stolicy Armenii. – To Arrat, święta dla Ormian góra, którą wybrał sobie Bóg dla powstania ich narodu.W ten sposób rozpoczęła się pielgrzymka do Armenii i Gruzji – najstarszych chrześcijańskich krajów na świecie pielgrzymów z Łomży, Lublina i Nowego Sącza.

IMG1 fatimaW dniach 27.07-04.08.2017 r. grupa wiernych z naszej parafii pod duchową opieką ks. Grzegorza uczestniczyła w pielgrzymce do Fatimy i Hiszpanii. Bezpośrednim powodem zorganizowania ośmiodniowej pielgrzymki na Półwysep Iberyjski, była setna rocznica objawień maryjnych w Fatimie. Naszą pielgrzymką rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kaplicy na lotnisku, której przewodniczył o. Krzysztof.

1 grupaPonad dobę trwała akcja ratowników Nadziei, działająca przy Parafii Krzyża Świętego w Łomży, którzy z Łomży zawieźli do Sośna dary zebrane przez mieszkańców nadnarwiańskiego grodu. Oprócz tego ratownicy zaangazowali się w prowadzenie akcji likwidującej skutki nawałnicy na terenie miejscowości i gminy Sośno. Pomagali w punkcie zbiórki i dystrybucji darów, przewozili sprzęty oraz ludzi, udzielali pierwszej pomocy, a nade wszystko pracowali fizycznie w gospodarstwach rolnych dotkniętych skutkami wichury.

IMG 2651Wiele osób słysząc dźwięk alarmowego sygnału ambulansu, myślami biegnie ku najbliższym. To przejaw więzi, jaka łączy ludzi oraz troski o siebie na wzajem. Latem, gdy wzmaga się natężenie urlopowo-wakacyjnego podróżowania, rośnie też zapotrzebowanie na krew, szczególnie potrzebną przy ratowaniu ofiar wypadków komunikacyjnych.

witr625.07.2017 roku zakończyliśmy ostatni etap montażu witraży w naszej Świątyni. Nowe witraże pojawiły się górnej części gdzie znajdują się półokrągłe okna. Autorem projektu witraży jest Pan Tomasz Bereźnicki, natomiast witraże wykonała pracownia witraży Testor z Krakowa. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli finansowo i swoim zaangazowaniem to dzieło.  • eitr8
  • witr1
  • witr10
  • witr2
  • witr3
  • witr4
  • witr5
  • witr6
  • witr7
  • witr9
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126