Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
W niedzielę, 19 stycznia 2020 r., po Mszy św dla dzieci Grupa Teatralna Bez Nazwy przedstawiła spektakl lalkowy pt. Jasełkowa łezka -humoreska. 

Jest to pełna humoru opowieść o dzieciach, które chciały pobawić się w jasełka, o Bożym Narodzeniu i niezwykłym kocie, który przemienił się na lepsze i przyrzekł całemu światu kochać myszy. Młodzi lalkarze sprawnie poradzili sobie za parawanem, choć z powodu niewielkiej przestrzeni nie było to proste. Oprócz postaci lalkowych pojawili mali aktorzy w żywym planie. Przed parawanem świetnie zabawiały najmłodszą publiczność trzy myszki i kot.  W role Trzech Króli zmierzających do Betlejem wcieliły się "absolwentki " naszej grupy : Nikola i Julka, a w roli trzeciego króla zadebiutował nasz wikariusz, ks. Jakub.

Cieszy fakt, iż tak wiele dzieci z rodzinami pozostało w kościele, aby wspólnie jeszcze raz przeżyć Boże Narodzenie.

Dziękujemy!


  • 04.v1
  • 330033.v1
  • 333034.v1
  • 3434.v1
  • 4.v1
  • 490393.v1
  • 4940443499.v1
Bp Stanisław Stefanek

Kilkaset osób śpiewało kolędy z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w kościele Krzyża Świętego. Najpierw podczas artystycznej oprawy mszy świętej, później podczas koncertu „Pokój światu, ludziom radość”. – Aż serce się raduje, jak oni tak pięknie śpiewają! – mówi o czworgu solistów jedna z uczestniczek koncertu. Artyści w mundurach wykonali nie tylko tradycyjny repertuar kolędowy, ale też dawne kolędy w nowoczesnych, opracowaniach oraz nowsze piosenki świąteczne, które również oczarowały słuchaczy.


Setki wiernych z trzech łomżyńskich parafii: pw. Bożego Ciała, Krzyża Świetego i św. Andrzeja Boboli wzięły udział w kolejnym już Orszaky Trzech Króli, który przemaszerował ulicami naszego miasta. Tradycyjny pokłon Dzieciatku królowie oddali w "stajence" urządzonej na Skateparku. To piękny przykład przywiązania do wiary i jej publicznego zamanifestowania

Finansowego wsparcia w organizacji tego przedsięwzięcia udzielił Urząd Miasta Łomży, Gmina Łomża oraz Starostwo Powiatowe.

Wszystkich zapraszamy już dzisiaj na kolejny Orszak, który odbędzie się 6 stycznia 2021 roku.

Koncert kolędowy w kościele Krzyża Świętego zakończył obchody tegorocznego święta Trzech Króli w Łomży. Zaśpiewały połączone składy scholi dziecięcej Promyk Nadziei oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, były występy solistów, a akompaniował im zespół saksofonowy z PSM, uczniowie prowadzącej koncert Urszuli Gosk. Poza najsłynniejszymi kolędami w nowych, efektownych aranżacjach zabrzmiały też utwory z premierowymi tekstami. Część z nich oraz scenariusz koncertu napisała Bogumiła Wierzchowska-Gosk, wciąż bardzo aktywna mimo ciężkiej choroby. – Pisałam to wzrokiem, za pomocą cyber-oka, specjalnej przystawki do laptopa! – mówi Bogumiła Wierzchowska-Gosk, ciesząc się, że koncert był bardzo udany i było na nim dużo ludzi. 

Święta Bożego Narodzenia przynaglają nas w sposób szczególny do zadbania o relacje z najbliższą rodziną. Każda rodzina swój początek bierze w sakramencie małżeństwa. W niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu, podczas każdej Mszy św.,małżonkowie odnawiali przysięgę składaną przed Bogiem w dniu ślubu. Dodatkowo Eucharystia sprawowana przez ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego o godzinie 12.00 była ubogacona o obchody jubileuszu Srebrnych i Złotych Godów małżeńskich para z naszej parafii. Małżonkowie wspólnie dziękowali Bogu za przeżyte kolejno 25 i 50 lat i wspólnego budowania wzajemnej relacji. W sposób szczególnie uroczystyodnowili swoją przysięgę małżeńską złożoną przed laty. Prosili Dobrego Boga o dalszą opiekę, Jego błogosławieństwo i pomoc w życiu codziennym.

Niedziela Świętej Rodziny przyniosła naszej parafii wielkie przeżycie. W niedzielę Świętej Rodziny, która w tym roku przypadała 29 grudnia, uroczyście została wprowadzona rodzina z Lisieux: św. Tereska od Dzieciątka Jezus i jej rodzice Zelia z domu Guerin i Ludwik Martin.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski uświetnił każdą Liturgię Mszy św. włączają się w modlitwę i kierując Słowo Boże do parafian. W kazaniu zachęcał do dbania o Rodzinę, która jest podstawą i fundamentem w wychowaniu młodego pokolenia Polaków, a także w ciągłości istnienia narodu polskiego. W swojej homilii także przybliżył osoby świętych: Tereski, Zeli i Ludwika Martin.

Wigilijny wieczór świąt Bożego Narodzenia roku Pańskiego 2019 przyniósł w Łomży niezwykłe wydarzenie. Późnym wieczorem nad osiedlami naszej parafii przez kilkadziesiąt minut niósł się piękny śpiew kolęd. Wiele osób szukało źródła tego zjawiska, które w całej okazałości widać było i słychać już od strony Ronda Solidarności. Przed naszym kościołem stanęła „śpiewająca choinka”. Wznoszona przez ostatnie dwa tygodnie stalowa konstrukcja, która budziła wiele zainteresowania przechodzących obok kościoła osób, wreszcie ujawniła swoje zastosowanie. Na starannie przygotowanej scenografii stanął nasz chór parafialny Spes Unica”, aby wyśpiewać w wigilijny wieczór najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Natomiast w pierwszy dzień świąt, w samo południe, w charakterze żywych ozdób tej niezwykłej choinki, wystąpiła parafialna dziecięca schola „Promyk Nadziei”.


icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126