Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
rowery3Przed nimi 460 kilometrów. Rowerowi pielgrzymi z parafii Krzyża Świętego w Łomży w sobotę po porannej Mszy świętej wyruszyli w 11. już pielgrzymkę. Tym razem jej celem jest Rostkowo koło Przasnysza, w którym w 1550 r. urodził się św. Stanisław Kostka. Rok 2018 w Kościele w Polsce obchodzony jako Rok tego świętego. W drodze powrotnej odwiedzą sanktuaria w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce.

1 20Dziecięca Grupa Teatralna "Bez Nazwy" po raz czwarty pożegnała rok szkolny razem z kolegami z lomżynskich szkól i przedszkoli. Z tej okazji 7, 8 i 11 czerwca pokazywaliśmy  przedstawienie ,,Zagubiony Czas"

IMG 1177Niezwykły koloryt festynowej niedzieli w parafii Krzyża Świętego w Łomży to już coroczna tradycja. Rozświetlone uśmiechami twarze i rozradowane rodziny wypełniające przestrzeń przed sceną oraz okolice rozlicznych festynowych atrakcji to dowód, że takie świętowanie Dnia Dziecka połączone z kolejnymi jubileuszami parafii jest znakomitą formą integracji parafialnej wspólnoty.

fes7Kilka tysięcy parafian i mieszkańców Łomży, ale także goście z okolicy bawili się przez całą niedzielę na Rodzinnym Festynie Parafialnym na placu przed kościołem pw. Krzyża Świętego w Łomży. Tradycyjnie świętowano Dzień Dziecka i 21. rocznicę powstania parafii

festyn20182Zapraszamy na Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, na placu przed kościołem pw. Krzyża Świętego w Łomży, ulica Zawadzka 55. Z okazji festynu przybędzie do nas Telewizja Polonia, która będzie transmitowała na cały świat Mszę świętą o godzinie 13.00.

pil0Betonowy cokół symbolizuje bohaterską postawę, charyzmę i siłę, powiewająca na jego szczycie symboliczna flaga - patriotyczne ideały, a krzyż – to symbol męczeństwa i ostatecznego zwycięstwa.

pilecki70 lat temu, 25 maja 1948 r., strzałem w tył głowy w areszcie przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zabity został rotmistrz Witold Pilecki. Dziś w Łomży przy ulicy noszącej jego imię zostanie wmurowana kapsuła czasu z aktem erekcyjny pod pomnik bohatera. Ten będzie miał niemal trzy metry wysokości i zostanie odsłonięty w przyszłą niedzielę 3. czerwca. Pomysł, aby rotmistrz Pilecki miał w Łomży swoją ulicę i pomnik narodziły się w środowisku Bractwa Krzyża Świętego przy parafii Krzyża Świętego. - Te inicjatywy są po to, aby promować takie postacie jak rotmistrz Pilecki czy ks. Jerzy Popiełuszko, aby młode pokolenie miało takie wzorce i czerpało z nich – mówi ks. kan. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży.

czarne bialeWiosenny koncert gwiazd Filharmonii Kameralnej zgromadził liczne grono wykonawców-amatorów. Były wśród nich osoby powszechnie znane, a dla większości z nich był to sceniczny debiut. Posłanka Bernadeta Krynicka, zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk i starosta Elżbieta Parzych śpiewały, poseł Lech Antoni Kołakowski odgrywał ułana, Jacek Piorunek grał na skrzypcach, a ksiądz Andrzej Godlewski rapował. Było też kilka innych zaskakujących występów, a najbardziej zapracowanym człowiekiem na scenie był jedyny śpiewak-profesjonalista w obsadzie, uwielbiany przez łomżyńską publiczność Dariusz Wójcik.

ks Sawicki W wieku 75 lat, po 52 latach w kapłaństwie, dziś zmarł ksiądz kanonik Heliodor Piotr Sawicki długoletni proboszcz i budowniczy kościoła parafialnego pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

wielki tydzien1.     W Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę Jezusa, na której ustanowił On sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Dla każdego kapłana jest to dzień szczególnego święta, dlatego prosimy o gorącą modlitwę w intencji księży, zwłaszcza tych, którzy posługują w naszej parafii. Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem księdza biskupa Stanisława Stefanka o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126