Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
czarne bialeWiosenny koncert gwiazd Filharmonii Kameralnej zgromadził liczne grono wykonawców-amatorów. Były wśród nich osoby powszechnie znane, a dla większości z nich był to sceniczny debiut. Posłanka Bernadeta Krynicka, zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk i starosta Elżbieta Parzych śpiewały, poseł Lech Antoni Kołakowski odgrywał ułana, Jacek Piorunek grał na skrzypcach, a ksiądz Andrzej Godlewski rapował. Było też kilka innych zaskakujących występów, a najbardziej zapracowanym człowiekiem na scenie był jedyny śpiewak-profesjonalista w obsadzie, uwielbiany przez łomżyńską publiczność Dariusz Wójcik.

ks Sawicki W wieku 75 lat, po 52 latach w kapłaństwie, dziś zmarł ksiądz kanonik Heliodor Piotr Sawicki długoletni proboszcz i budowniczy kościoła parafialnego pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

wielki tydzien1.     W Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę Jezusa, na której ustanowił On sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Dla każdego kapłana jest to dzień szczególnego święta, dlatego prosimy o gorącą modlitwę w intencji księży, zwłaszcza tych, którzy posługują w naszej parafii. Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem księdza biskupa Stanisława Stefanka o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

ks marek dziewieckiNa spotkania rekolekcyjne zaprasza ks. Marek Dziewiecki, znany w Polsce ekspert z dziedziny wychowania do życia w rodzinie, psychologii wychowawczej, profilaktyki uzależnień.

ks marek dziewieckiNa spotkania rekolekcyjne zaprasza ks. Marek Dziewiecki, znany w Polsce ekspert z dziedziny wychowania do życia w rodzinie, psychologii wychowawczej, profilaktyki uzależnień.

ks marek dziewieckiNa spotkania rekolekcyjne zaprasza ks. Marek Dziewiecki, znany w Polsce ekspert z dziedziny wychowania do życia w rodzinie, psychologii wychowawczej, profilaktyki uzależnień.

ks marek dziewieckiNa spotkania rekolekcyjne zaprasza ks. Marek Dziewiecki, znany w Polsce ekspert z dziedziny wychowania do życia w rodzinie, psychologii wychowawczej, profilaktyki uzależnień. Mieliśmy okazję gościć księdza Marka już w naszej parafii i dlatego tymbardziej witamy go u progu tegorocznych rekolekcji.

IMG 0126Wielki Post jest czasem szczególnym dla każdego katolika. Oczekiwanie na radosną uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa motywuje wielu z nas do szlachetnych postanowień i humanitarnych gestów. Jedną z form wielkopostnej aktywności w parafii Krzyża Świętego w Łomży jest cykliczna akcja „Oddaj krew... z Chrystusem” przeprowadzana zawsze w piątą niedzielę Wielkiego Postu, kiedy to corocznie rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje.

rados22Kamila Wojtkielewicz z Białegostoku zdobyła Grand Prix XII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Sukces 18-letniej licealistce zapewnił autorski monolog „Szczera rozmowa”. Jury pod przewodnictwem prof. Jana Zdziarskiego doceniło też trzy śpiewające reprezentantki Łomży: wyróżniono Urszulę Sulkowską oraz Wiktorię Perzanowską, a Laura Narolewska zajęła III miejsce, wykonując filmowy przebój „Kto tak ładnie kradnie”. Był to trzeci sukces z rzędu w konkursie, robiącej coraz większe postępy, utalentowanej podopiecznej Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej.

  • podziekowanie

Na początku lutego naszą parafię odwiedziły Siostry Benedyktynki z ukraińskiej delegatury tego Zgromadzenia. Zwróciły się wówczas z prośbą o wsparcie dzieł prowadzonych przez nie w tamtym kraju, przedstawiając trudną sytuację mieszkających tam katolików. Opowiadały o niezwykle dramatycznym położeniu dzieci zamieszkujących tereny objęte  wojną. 

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126