Nasza parafia

informacje ogólne oraz trochę historii
o-parafii

Parafia pod wezwaniem Krzyża Świętego została erygowana 22 czerwca 1997 roku przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka i włączona do Dekanatu Łomżyńskiego Katedralnego św. Michała Archanioła. Utworzono ją z terytorium parafii Miłosierdzia Bożego i Bożego Ciała.

Do parafii należą parafianie zamieszkujący następujące ulice w Łomży:

•   Hipokratesa
  •   Kazańska
  •   Księcia Janusza
  •   Małachowskiego blok 5
  •   Mazowiecką bloki 2, 4, 6
  •   Łagody
  •   Niemcewicza
  •   Przykoszarowa bloki 31, 33, 35, 37
  •   Rycerską blok 3
  •   Staffa bloki 12, 14, 16, 18, 20, 22
  •   Sybiraków
  •   Talesa
  •   Żeromskiego
  •   zabudowę jednorodzinną przy ul. Piłsudskiego i Rycerskiej.

Obecnie parafia liczy 13 381 wiernych. W jej skład wchodzi 3 575 rodzin. Pierwszym proboszczem został Ksiądz mgr Andrzej Godlewski. Kanonicznego wprowadzenia w urząd proboszcza dokonał Ksiądz prałat dr Henryk Gołaszewski Dziekan Dekanatu Katedralnego. Proboszcz i jego współpracownicy zamieszkali w wynajętych mieszkaniach.

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża