Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
14 stycznia 2018

2 niedziela zwykła - B

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.     W naszej parafii trwa zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można przynosić na wewnętrzny dziedziniec Centrum Katolickiego i składać przy garażu Grupy Ratowniczej do środy. W czwartek zostanie wywieziony.

2.     12 stycznia wszedł na ekrany polskich kin doskonale przyjęty na pokazach przedpremierowych film „Ignacy Loyola”. To dynamicznie opowiedziana historia przełomowych momentów życia tytułowego bohatera. W łomżyńskim kinie Millenium film będzie można oglądać już od jutra.

3.     17 stycznia obchodzimy w Kościele katolickim w Polsce XXI Dzień Judaizmu. Módlmy się za naszych starszych braci wierze, zwłaszcza w intencji, by w Jezusie Chrystusie uznali prawdziwego Mesjasza i Zbawiciela Świata.

4.     W dniach 18 – 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwach w intencji powrotu odłączonych chrześcijan do jedności Kościoła katolickiego.

5.     Z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, duszpasterz ekumenizmu w diecezji łomżyńskiej, ks. Sławomir Bartnicki, serdecznie zaprasza do udziału w nabożeństwie w intencji jedności chrześcijan. Odbędzie się ono w czwartek 18 stycznia o godz. 18.00 w Katedrze.

6.     W imieniu Duszpasterstwa Nauczycieli, zapraszamy Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców na Spotkanie Kolędowe z Bp. Tadeuszem Bronakowskim, które rozpocznie się Mszą Św. w naszym kościele w czwartek 18 stycznia o godz. 18.00.

7.     Duszpasterstwo Bankowców Diecezji Łomżyńskiej serdecznie zaprasza pracowników banków, byłych pracowników, emerytów i ich rodziny na Mszę Św. która zostanie odprawiona w naszym Kościele za tydzień w niedzielę 21 stycznia o godz. 12.00. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe do Centrum Katolickiego.

8.     Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Świętego Stanisława Kostki. Na ostatniej stronie gazetki publikujemy obszerny fragment listu Episkopatu Polski, który został skierowany do wiernych z tej okazji.

9.     Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji organizowaną przez naszą parafię. Więcej informacji i zapisy u księdza Grzegorza.

10. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Bardzo gorąco dziękujemy za serdeczne przyjmowanie kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej oraz za szczere zainteresowanie sprawami życia naszej parafii. Porządek kolędy podajemy w gazetce i na stronie internetowej parafii.

11. W czasie kolędy kancelaria jest czynna tylko w godzinach rannych, od 8.00 do 9.00, a w soboty od 17.00 do 17.45.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na prace wykończeniowe trwające w świątyni i jej otoczeniu.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126