Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
03 czerwca 2018 
9 niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.     Dziękujemy księdzu Bartkowi Samełko za wygłoszone słowo Boże i posługę diakońską w minionym roku w naszej parafii. Życzymy księdzu Bartkowi wiele radości i owocnej pracy w służbie kapłańskiej wśród wiernych do których zostanie posłany.

2.     Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i owocne przeżycie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy osobom, które pomagały przy budowie ołtarzyków, członkom kół różańcowych i grup parafialnych, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiatki, chórowi parafialnemu i służbie liturgicznej. Wyrazy wdzięczności składamy panu Markowi Malinowskiemu za pomoc i udostępnienie samochodu. Podziękowania składamy służbom, które zadbały o zapewnienie bezpieczeństwa w czasie uroczystości: łomżyńskiej policji i członkom Grupy Ratowniczej.


3.     Trwa oktawa po uroczystości Bożego Ciała. Codziennie w czasie Mszy św. o godz. 18.00 odprawiamy nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a po Mszy św. modlimy się na nabożeństwie czerwcowym litanią do Serca Pana Jezusa. Czwartek jest ostatnim dniem oktawy. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie kwiatów i ziół oraz uroczyste błogosławieństwo dzieci. Jeśli pozwoli na to pogoda, po nabożeństwie dzieci z rodzicami zapraszamy na minifestynik.


4.     Dziś odbywają się uroczystości upamiętniające osobę rotmistrza Witolda Pileckiego. O godz. 10.30 przy skrzyżowaniu ul. Pileckiego i Alei Legionów odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowego obelisku, który powstał z inicjatywy Bractwa Krzyża Świętego, które działa przy naszej parafii. Następnie zapraszamy na Mszę św. pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego w naszym kościele o godz. 12.00. Po Eucharystii odbędzie się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.


5.     W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

6.     W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. Będziemy to czynić na każdej Mszy św.

7.     Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.     Spotkanie Bractwa św. Michała Archanioła odbędzie się w niedzielę 17 czerwca o godz. 16.00.

9.     Festyn parafialny odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca. Osoby chętne do pomocy organizacyjnej lub ufundowania nagród prosimy o kontakt.

10. Z okazji festynu przybędzie do nas Telewizja Polonia, która będzie transmitowała na cały świat Mszę świętą o godzinie 13.00. Z tego powodu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. W czasie Mszy świętej chcemy uczcić rocznicę sześćsetlecia nadania praw miejskich Łomży, a jednocześnie świętować dwudziestą pierwszą rocznicę powstania naszej parafii. Prosimy parafian, aby powiadomili bliskich mieszkających za granicą o transmisji w TVP Polonia, a jednocześnie zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Jest to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla naszego miasta i parafii, że naszą radością możemy podzielić się z całym światem za pośrednictwem telewizji.

11. W ramach festynu będziemy mogli złożyć dar krwi w ramach naszej akcji „Oddaj krew z Chrystusem”. Liczymy na nowych chętnych, by podzielili tym cennym darem. Krwiodawców prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.

12. W sobotę, 16 czerwca, odbędzie się doroczny Festiwal Młodzieży w Płonce Kościelnej. Więcej informacji podaliśmy w gazetce w przyszłym tygodniu.

13. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza: osoby dorosłe, studentów, licealistów, gimnazjalistów i dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami do udziału w letnich rekolekcjach w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego w dniach 30 czerwca – 8 lipca. Ogólny koszt rekolekcji osoby dorosłej to 600 zł. Więcej informacji u ks. Wojciecha i na stronie internetowej Ruchu. Można też tam znaleźć filmy, zdjęcia i świadectwa uczestników zeszłorocznych rekolekcji.

14. Młodzież siódmych klas szkoły podstawowej pragnącą przystąpić w przyszłym roku do sakramentu bierzmowania prosimy o złożenie do końca czerwca stosownych deklaracji. Można je odebrać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

16. Trwają prace przy schodach głównych, prowadzących do kancelarii i Stowarzyszenia Nadzieja. Przepraszamy za utrudnienia w dotarciu do świątyni.

17. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na prace wykończeniowe w naszym kościele i jego otoczeniu.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126