Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
19 stycznia 2020

 

2 niedziela zwykła - A

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Do 25 stycznia obchodzić będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwach w intencji powrotu odłączonych chrześcijan do jedności Kościoła katolickiego. 

2. Z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, duszpasterz ekumenizmu diecezji łomżyńskiej, zaprasza na nabożeństwo w intencji jedności chrześcijan. Odbędzie się ono 22 stycznia o godz. 18.00 w kościele Sióstr Benedyktynek w Łomży.

3. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Postarajmy się wyrazić w tych dniach naszą wdzięczność za wszelkie dobro, którego doświadczamy od naszych dziadków.

4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do grobu świętego Szarbela w Libanie. Zachęcamy tych pielgrzymów, którzy byli już w Ziemi Świętej aby skorzystali z tej oferty. 

5. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Bardzo gorąco dziękujemy za serdeczne przyjmowanie kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej oraz za szczere zainteresowanie sprawami życia naszej parafii. Porządek kolędy podajemy w gazetce i na stronie internetowej parafii.

6. W czasie kolędy kancelaria jest czynna tylko w godzinach rannych, od 8.00 do 9.00, a w soboty od 17.00 do 17.45.

7. Przypominamy, że chrzty w naszej parafii odbywają się w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 12.00. Dla tych , którzy mają wątpliwości w jakie niedziele odbywają się chrzty mogą sięgnąć do naszego kalendarza. 

8. Narzeczeni pragnący zawrzeć Sakrament Małżeństwa mogą datę ślubu zarezerwować wcześniej. Należy jednak pamiętać, że obowiązkowo narzeczeni muszą się zgłosić na pół roku przed ślubem do kancelarii parafialnej w celu rozpoczęcia procedury.

9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje zimowe w Hodyszewie (Sanktuarium Matki Bożej Pojednania) w dniach od 24 – 26 stycznia. Tematem przewodnim będzie: Wsłuchanie się w Słowo Boże. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

10. Zapraszamy do udziału w Pierwszej Debacie Prymasowskiej, która odbędzie się we wtorek 28 stycznia 2020 roku o godz. 17.00 w Centrum Konferencyjnym Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży (wejście od Placu Jana Pawła II). Wykład zatytułowany "Etapy procesu beatyfikacyjnego Prymasa Wyszyńskiego", który poprzedzi dyskusję, wygłosi ks. kan. Jerzy Krysztopa z Zuzeli. 

11. Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży w dniach 31.01-2.02, organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej /od 16 roku życia/. Ich celem jest pogłębienie relacji z Bogiem, oraz pomoc w rozeznaniu życiowego powołania. Więcej informacji można uzyskać u księży w zakrystii. 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła. 

13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na prace wykończeniowe trwające w świątyni i jej otoczeniu.

14. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: 

Śp. Kazimierz Nitkiewicz lat 81

Śp. Maria Przeździecka lat 99

Śp. Leszek Klej lat 59

Śp. Józef Juchniewicz lat 70      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126