Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
10 lutego 2019

5 niedziela okresu zwykłego C

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


1. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Gorąco dziękujemy za każde spotkanie, wspólną modlitwę i rozmowę. Mamy nadzieję, że dar Bożego błogosławieństwa, który jako kapłani wnieśliśmy w domy naszych parafian, pogłębi życie duchowe i relacje z Bogiem i ludźmi. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary, dzięki którym możemy uregulować zaległe należności i dalej kontynuowaćprace przy kościele. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12.00 pragnę podziękować Panu Bogu za rodziny które przyjęły nas po kolędzie.2. W dniu dzisiejszym organizujemy kolejną edycję akcji „Oddaj krew z Chrystusem. Punkt krwiodawstwa jest czynny w Centrum Katolickim do godz. 13.30. Prosimy o zabranie ze  sobą dowodu osobistego. Gorąco zachęcamy osoby, które nie oddawały jeszcze krwi do włączenia się w pomoc bliźniemu w ten sposób. 

3. W poniedziałek, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które jest równocześnie Światowym Dniem Chorego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić osoby przewlekle chore, trapione niedołężnością, starością czy inwalidztwem, oraz te, które oczekują poważnego zabiegu lub operacji. Konieczne jest jednak, aby sakrament namaszczenia chorych przyjąć w stanie łaski uświęcającej, dlatego osoby, które tego potrzebują, zapraszamy do spowiedzi. 4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z Opactwem Sióstr Benedyktynek w Łomży, zaprasza po raz kolejny zakochanych na Mszę św. z obrzędem błogosławieństwa narzeczonych. Msza św. zostanie odprawiona w Kościele Panien Benedyktynek w Łomży przy ulicy Dwornej 32, w Walentynki 14 lutego br., o godzinie 17:00.5. Intencje Mszalne, za które nie została złożona ofiara, traktujemy jako rezygnacja z zamówionej Mszy św. W minionym roku takich intencji było ponad 70.6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła. 7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na prace wykończeniowe trwające w świątyni i jej otoczeniu8. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: 

Andrzej Galanek lat 70

Jadwiga Kozacka lat 69

Jadwiga Sawicka lat 64     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126