Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
17 września 201724 niedziela Okresu Zwykłego – rok liturgiczny A
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.      Bóg zapłać ks. Krzysztofowi za Słowo Boże i wspólną modlitwę. Zapraszamy jutro na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 18.00

2.      W minionym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii nabożeństwo eucharystyczne. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeżycie tych dni. Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział w środowej drodze krzyżowej ulicami miasta oraz za wspólną modlitwę w dniu odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.

3.     
W dniu dzisiejszym członków Bractwa św. Michała Archanioła zapraszamy na spotkanie formacyjne w o godz. 16.00 w bibliotece Centrum Katolickiego.

4.      Kuria Diecezjalna zaprasza na inaugurację roku formacyjnego dla wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 września. Szczegóły podaliśmy na ostatniej stronie gazetki.

5.      Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski serdecznie zaprasza na Senioradę, imprezę z okazji Łomżyńskiego Dnia Seniora. W programie znajdą się między innymi, występy zespołów muzycznych, zajęcia ruchowe, porady dietetyka, warsztaty makijażu, konkursy. Zapraszamy w piątek 22 września w godz. 11.00-15.00 na Stary Rynek w Łomży.

6.      We wrześniu odbędzie się w parafii katedralnej kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie Mszą świętą w poniedziałek, 25 września o godz. 18.00.

7.      W dniu 30 września Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu. Członków ruchu oraz wszelkie zainteresowane osoby zapraszamy do udziału. Zapisy w kancelarii. Więcej informacji na plakatach przed kościołem i u ks. Wojciecha.

8.      Nasza parafia włącza się w akcję „Różaniec do granic”. Jest ona naszą aktywną odpowiedzą na wezwanie Maryi do odmawiania różańca. Chcemy otoczyć całą naszą ojczyznę żywą modlitwą różańcową poprzez odmówienie tej modlitwy bezpośrednio na granicach Ojczyzny. Planujemy, że z naszej parafii 7 października wyruszy autokarem około 100 osób, które udadzą się do zaprzyjaźnionej z nami parafii Berżniki koło Sejn. Prosimy poszczególne ruchy i wspólnoty z naszej parafii do zaangażowania się w to dzieło. Pielgrzymom towarzyszyć będzie Grupa Ratownicza, a nad całością czuwać będzie ks. Radosław. Koszt wyjazdu to 30 zł, zapisy w kancelarii i zakrystii.

9.      Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach proponowanych przez Centrum Katolickie. Więcej informacji znajdziemy w gazetce.
 
10.   Kuria Diecezjalna organizuje spotkanie szkoleniowe fotografów i operatorów kamer z terenu Diecezji Łomżyńskiej, którzy zajmują się dokumentowaniem uroczystości religijnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 października 2017 roku. Informacje dotyczące zgłoszenia podaliśmy w gazetce.

11.  
W ubiegłym tygodniu został podświetlony fronton naszej świątyni. Dziękujemy miastu Łomża, a w sposób szczególny panu wice prezydentowi Andrzejowi Garlickiemu, za życzliwość w przeprowadzeniu tego zadania. Podziękowania składamy także firmie Elektro-Bud pana Macieja Nikodema za nieodpłatne wykonanie instalacji oświetleniowej.

12.   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.13.   Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na prace trwające przy kościele i jego otoczeniu. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca, dzień ofiarności na potrzeby świątyni.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126