Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
4 czerwca 2017

Zesłanie Ducha Świętego – rok liturgiczny A

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.      W miniony czwartek miała miejsce w naszej parafii uroczystość bierzmowania. Do sakramentu przystąpiło stu pięciu młodych ludzi. Dziękujemy księdzu Wojciechowi oraz animatorom za przygotowanie młodzieży do sakramentu i podniosły przebieg uroczystości.

2.      Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego dzieła odpustu, który ofiarować możemy za siebie lub za dusze cierpiące w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i być wolnym od przywiązania do choćby najmniejszego grzechu.

3.      Dziś kończy się również okres po zmartwychwstaniu Pańskim, a zatem mija czas obowiązkowej Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy naszych parafian, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku, aby przystąpili do spowiedzi i Komunii Świętej.

4.      Jutro przypada świąteczne wspomnienie Matki Bożej Królowej Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

5.      W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Oddajemy cześć Chrystusowi, który złożył Bogu najdoskonalszą ofiarę i w ten sposób nas zbawił. W szczególny sposób prośmy tego dnia o nowe powołania do kapłaństwa, aby nie zabrakło ludzi uobecniających Chrystusowe tajemnice wśród nas.

6.      W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Festyn z Okazji Dnia Dziecka i dwudziestej rocznicy powstania naszej parafii. Szczegółowy program podaliśmy na plakatach oraz w gazetce. W ramach święta parafialnego możemy po raz kolejny włączyć się w akcję „Oddaj krew z Chrystusem”. Punkt krwiodawstwa będzie czynny w Centrum Katolickim w godzinach od. 8.30 do 13.30. Prosimy o zabranie dowodu osobistego.

7.      Dziękujemy pani Karolinie za prowadzenie śpiewu i za grę na organach na dzisiejszych Mszach świętych. Zastępuje ona pana organistę Michała, który wyjechał ze swoim chórem do Ołomuńca w Czechach na Międzynarodowy Festiwal „Święto Pieśni”. Więcej na temat działalności chóru „Carmen fidei” możemy przeczytać w „Głosie Katolickim”. Jest naszą wielką radością, że o sukcesach chóru możemy dowiedzieć się z prasy i mediów społecznościowych.

8.      Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd dzieci na obóz do Augustowa. Spotkanie rodziców i dzieci wyjeżdżających z naszą parafią odbędzie się w poniedziałek, 19 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00.

9.      Młodzież pierwszych klas gimnazjum pragnącą przystąpić w przyszłym roku do sakramentu bierzmowania prosimy o złożenie do końca czerwca stosownych deklaracji. Można je odebrać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10.  Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się sobotę i niedzielę 17 – 18 czerwca. Rozpoczęcie w sobotę, 17 czerwca, o godz. 15.00 w Centrum Katolickim. Każdego dnia przewidziano 5 godzin zajęć. Zainteresowane osoby nie muszą się wcześniej zapisywać, wystarczy zgłosić się na pierwsze zajęcia.

11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

12.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na prace wykończeniowe w naszym kościele. W dniu dzisiejszym wychodząc z kościoła możemy ofiarą do puszki wesprzeć budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek wspierająca wolontariat misyjny oraz działalność charytatywną Pallotyńskiej Fundacji Salvatti w Rwandzie
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126