O nas

Modlitwa różańcowa jest naszą najpiękniejszą i najbardziej skuteczną rozmową z Bogiem, albowiem sama Matka Przenajświętsza wstawia się za nami u swego Syna Jezusa Chrystusa. Ona zanosi do Niego nasze prośby, podziękowania i błagania.

Przesuwając paciorki różańca w gorącej modlitwie zawierzajmy Matce Bożej siebie i swoje rodziny.

Módlmy się sami, ale i zachęcajmy do modlitwy różańcowej innych.

Naturalną i najlepszą formą zachęty jest ofiarowanie bliskiej osobie różańca zrobionego własnoręcznie z paciorków wyhodowanych w swoim ogródku.

Robiąc własnoręcznie różaniec poświęcasz swój czas, wkładasz pewien trud, cząstkę swego serca. W ten sposób obdarowując, sam zostajesz obdarowany pamięcią i modlitwą.

Pomyśl, jako ojciec lub dziadek ofiarujesz zrobiony przez ciebie różaniec swojemu synowi, córce, wnukowi lub wnuczce, a może jako syn lub wnuczek zrobisz różaniec swojemu tacie lub dziadkowi, różaniec z paciorków, które wyhodowała w ogródku twoja mama lub babcia.

Czy taki różaniec będzie tylko rękodziełem? Zapewne takim też będzie. Przede wszystkim stanie się jednak łącznikiem pokoleniowym, nośnikiem miłości rodzinnej opartej na fundamencie wiary, oddaniu rodziny w opiekę Matce Bożej i całkowitemu zawierzeniu Miłosierdziu Bożemu.

Nasze początki:

5 paciorków

Cieszę się bardzo, że mnie odwiedziłaś. Mam dla Ciebie nasionka do posadzenia w ogrodzie. Są to łezki Matki Bożej, robi się z nich piękne różańce. Tak przywitała panią Janinę siostra Teresa z zakonu Sióstr Benedyktynek w Łomży wręczając swojej przyjaciółce 5 paciorków. Od tego wszystko się zaczęło !

Paciorki

Nie ma już pośród nas siostry Teresy, nie ma też i pani Janiny, obie przyjaciółki odeszły do Pana wiele lat temu. Pamięć o Nich wciąż jednak żyje, a nasionka wrzucone w żyzną glebę z roku na rok wydają coraz większy plon.

Są to już tysiące paciorków i setki zrobionych i rozdawanych różańców, które my rzemieślnicy Matki Bożej ofiarujemy zawsze jako dar serca ( za darmo) swoim najbliższym, przyjaciołom i znajomym. Ty możesz dołączyć do nas.

        

Ty możesz z roślinki wyhodowanej w swoim ogrodzie zrobić własnoręcznie ROSARIUM – lek, który jak mówi proboszcz ks. Andrzej Godlewski uśmierza ból, nie powoduje otumanienia, gwarantuje kompleksową ochronę przed przygnębieniem, depresją i zmęczeniem, a nade wszystko kieruje nasze myśli i serca w stronę Matki Przenajświętszej, która wstawia się za nami u swego Syna Jezusa Chrystusa wypraszając nam i naszym rodzinom wszelkie potrzebne łaski. Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam !
Rzemieślnicy Matki Bożej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych spotkań.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 45 46