Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                                            18 lutego 2024OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech Wielki Post będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.2.    Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 17.00, a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.3.    Zachęcamy, aby ze spowiedzi korzystać pół godziny przed Nabożeństwem czy też Mszą św.4.    Od 20 lutego w każdy wtorek, w godz. od 17.00 do 19.00, nasi Parafianie mogą w Centrum Katolickim uzyskać pomoc w rozliczeniu i złożeniu rocznego zeznania PIT. U specjalisty można będzie dowiedzieć się o wszelkich przysługujących nam ulgach, odliczeniach i stawkach należnego podatku oraz złożyć swoje zeznanie on-line.  5.    Od poniedziałku 26 lutego rozpoczyna się nabór do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży. Szkoła jest placówką publiczną, bezpłatną, nowoczesną i bezpieczną. Z ofertą szkoły można zapoznać się za pośrednictwem szkolnych mediów społecznościowych. Wnioski pobrane ze strony Szkół Katolickich można składać w sekretariacie szkoły lub adres kglolomza@wp.pl6.    Serdecznie zapraszamy małżeństwa, narzeczonych i zakochanych na wieczór dla chcących kochać bardziej, który się odbędzie w naszej parafii, w sobotę 2 marca. Spotkanie poprowadzą Marlena i Łukasz Paliwodowie z fundacji „Czuły Dom”. Więcej informacji na Facebooku naszej parafii.7.    Za tydzień w niedzielę (24 lutego), w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, odbędą się spotkania z paniami psycholog i pedagog.

Po Mszy św. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast po Mszy św. po godz. 17:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.8.    Bóg zapłać wszystkim osobom, które modlitwą i ofiarą wspierają potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę przypada niedziela ofiarności na potrzeby naszej świątyni. Najbliższa niedziela, 25 lutego, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Za tydzień będzie można wesprzeć misje ofiarą do puszek.

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.