Ogłoszenia, intencje

ważne informacje z naszej parafii
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU ​​​​​
26 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Bożą obecnością. Z okazji tego dnia warto promować kierunki związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.

3. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy o godz. 12.00.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców. Zachęcamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne, aby przyniosły z domu różaniec do poświęcenia. Drodzy rodzice zadbajcie, aby wasze dzieci każdego dnia modliły się tą piękną modlitwą.

5. Za tydzień w niedzielę, 3 października, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie będzie miało formę katechezy przygotowującej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

7. W pierwszy piątek miesiąca porządek nabożeństw:
- o godz. 7.00 - Msza święta z Nabożeństwem do Serca Pana Jezusa.
- o godz. 17.00 - Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża.
- o godz. 18.00 - Msza święta i różaniec.
Spowiedź – pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa.

8. W pierwszą sobotę zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Członków Kół Różańcowych i wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, po której odmówimy różaniec i dokonamy zmiany tajemnic.

9. W dniu dzisiejszym przypada niedziela ofiarności na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim osobom, które modlitwą i ofiarą wspierają potrzeby naszej parafii.

10. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660) - prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;
– we wtorek, 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk własnego brata;
– w środę, 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał - szczególni posłańcy od Boga;
– w czwartek, 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420) - prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;
– w piątek, 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
– w sobotę, 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.