Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
31 grudnia 2022 roku, po południu, zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Ks. infułat Tadeusz Śliwowski – wieloletni kanclerz Kurii Diecezjalnej w Łomży. 

Urodzony w 1945 roku w Zalesiach (diec. Drohiczyn) przyjął święcenia kapłańskie 30 stycznia 1971 roku z rąk bpa. Mikołaja Sasinowskiego. Od 1986 był kanclerzem kurii, pełniąc jednocześnie funkcje członka lub przewodniczącego wielu kościelnych komisji, zespołów lub komitetów organizacyjnych.

Ks. Infułat Tadeusz Śliwowski był zawsze kapłanem bardzo życzliwym, pomocnym i otwartym na sprawy naszej wspólnoty parafialnej. Od samego początku w roku 1996 wspierał naszego proboszcza w dziele budowy Centrum Katolickiego, a później świątyni. Po przejściu na zasłużoną emeryturę niemal każdego dnia modlił się w naszym kościele. W osobie Zmarłego nasza parafia traci wiernego Przyjaciela i Orędownika.

O szczegółach pogrzebu poinformujemy, gdy znane będą szczegóły uroczystości.

ks. Tadeusz Śliwowski.jpg
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.