Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że  w dniu dzisiejszym (26 sierpnia 2022 r.) po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 84 lat, w 58 roku kapłaństwa, zmarł Ksiądz Józef Lucjan Żyłowski - kanonik honorowy Kapituły Koleg. Sejn. 

Ksiądz Józef Żyłowski święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1964 roku z rąk bpa Czesława Falkowskiego. Przez lata swojego kapłaństwa szczególnie związany był z parafią w Szczepankowie, pierwotnie jako wikariusz, a następnie jako administrator parafii (po śmierci proboszcza), później jej proboszcz. W 1982 roku rozpoczął budowę kościoła w Szepietowie, który został pobłogosławiony w 1985 roku i konsekrowany w 1997 roku. W latach 2006-2010 był duszpasterzem rolników w dekanacie Zambrów. Od lipca 2010 roku, po przejściu na emeryturę, zamieszkał na terenie naszej parafii. Każdego dnia stawał przy ołtarzu Pańskim, bardzo aktywnie udzielając się w życiu naszej Wspólnoty.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym kościele (pw. Krzyża Świętego) w najbliższy wtorek, 30 sierpnia, o godz. 11.00. Następnie trumna zostanie przewieziona do Szepietowa, gdzie ks. Józef Żyłowski zostanie pochowany.

W swoich modlitwach pamiętajmy o Zmarłym, który tak wiele wniósł w życie naszej parafii.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.