Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
Stało się to, czego obawiał się chyba każdy z nas – w czwartek, 24 lutego, tuż obok granic naszego kraju wybuchła wojna; sąsiad zaatakował sąsiada, na śpiących ludzi spadły bomby. Chyba nikt tak dobrze jak Polacy nie pamięta czym jest wojna, jak bardzo jest okrutna i przerażająca; jak długo potem – przez dekady – odczuwane są jej skutki na wszelkich płaszczyznach życia. Dzisiaj, u progu Wielkiego Postu, każdego dnia módlmy się o pokój na świecie, o przerwanie i zaprzestanie wszelkich konfliktów militarnych. Prośmy z głębi naszych serc o dar pokoju i pojednania, o powstrzymanie konfliktów, a przede wszystkim o to, aby Bóg dał światło w umysły i odwagę w serca, byśmy wszyscy dążyli do pokoju. Niech widmo wojny i zagrożenia, widmo cierpienia tylu tysięcy ludzi zostało Bożym miłosierdziem i Bożą łaską powstrzymane. Przyłączmy się do apelu papieża Franciszka o podjęcie w Środę Popielcową (2 marca) postu i modlitwy w intencji pokoju.

Wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo ważna jest solidarność z tymi, którzy zostali napadnięci, którzy bronią niepodległości własnego państwa; jak istotna wówczas jest wszelka pomoc. Dzisiaj proszę Was o okazanie tej solidarności narodowi ukraińskiemu w tym trudnym czasie. Pomimo skomplikowanych dziejów pomiędzy naszymi krajami, wymagających jeszcze ogromnej pracy z obu stron, odłóżmy teraz na bok wszystko to, co nas dzieli i bądźmy solidarni z zaatakowanymi Ukraińcami. Ja sam podjąłem starania o nawiązanie kontaktu z jedną z ukraińskich parafii, aby w imieniu naszej Wspólnoty pw. Krzyża Świętego zgłosić gotowość do udzielenia wsparcia i pomocy na tyle, na ile będzie to możliwe.Proboszcz

ks. Andrzej Godlewski
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.