Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
W sobotę, 1 sierpnia, po raz 13. wyruszy z naszej parafii Pielgrzymka Rowerowa. W roku setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej rowerzyści początkowo planowali udać się do Lwowa, aby tam oddać hołd Orlętom Lwowskim. Wiele formalności, szczególnie tych związanych z przekroczeniem rowerami granicy polsko-ukraińskiej było już załatwionych, gdy okazało się, że z powodu panującej pandemii wyjazd nie będzie możliwy. Dlatego też siedemnastu rowerzystów, których poprowadzi jak zwykle proboszcz naszej parafii, ks. Andrzej Godlewski, wyruszy do miejsc związanych z walkami bezpośrednio poprzedzającymi Bitwę Warszawską. „Wyruszając do tych miejsc – mówi ks. Andrzej Godlewski – pragniemy podziękować Panu Bogu za wolną Polskę, w jakiej możemy dziś żyć, dzieki bohaterom sprzed stu lat. Modlitwą chcemy utrwalać pamięć o ofierze, jaką na ołtarzu Ojczyzny złożyli nasi bohaterscy przodkowie, a ziemią uświęconą ich krwią pragniemy ubogacić naszą, budującą się już od 23 lat, wspólnotę parafialną”.
W ciągu 14. lat rowerowego pielgrzymowania rowerzyści z naszej parafii odwiedzili już kilkukrotnie Wilno, Krizu Kalnas – litewską Górę Krzyży, Katyń i Smoleńsk, Westerplatte, Gniezno czy Zuzelę, w której urodził się Prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński.
Wszystkich, którzy chcieliby pożegnać rowerowych pielgrzymów, zapraszamy jutro (w sobotę) na Mszę św. o godz. 7.00 (kościół pw. Krzyża Świętego), po której nastąpi krótka ceremonia pożegnania pielgrzymów.
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.