Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
25 lipca obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Apostoła, a także - choć o tym rzadko się mówi - św. Krzysztofa. Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co "niosący Chrystusa". O życiu św. Krzysztofa wiemy niewiele, brak jest udokumentowanych wiadomości.

W ikonografii ów święty przedstawiany jest jako postawny młodzieniec przechodzący przez rzekę, a na barkach niosący Dzieciątko Jezus. W ręku dzierży laskę pasterską. Św. Krzysztof jest patronem mostów, miast położonych nad rzekami, przewoźników, flisaków, biegaczy i żeglarzy; podróżników i pielgrzymów, a także kierowców.

To właśnie ci ostatni mieli okazję do tego, aby podczas niedzielnych Mszy św. (26 lipca) podziękować za już przejechane kilometry i poprosić o dalsze Boże błogosławieństwo oraz wstawiennictwo św. Krzysztofa. W naszej parafii po każdej Mszy św. święcone były auta, a każdy kierowca otrzymał specjalnie przygotowany „Modlitewnik Kierowcy” wraz z słowami kapłana „Szerokiej Drogi, niech Bóg błogosławi, a św. Krzysztof ochrania”.

Zachęcamy, aby każdy kierowca przed wyruszeniem w drogę odmawiał Modlitwę Kierowcy.

Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól, Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.”

Lub

„Wszechmogący Boże, pomóż mi szczęśliwie dojechać do celu i spraw, abym swoją jazdą nie stworzył żadnego zagrożenia. Dobry Ojcze, błogosław wszystkim kierowcom, którzy dzisiaj wyruszyli w drogę. Święty Krzysztofie – módl się za nami!”

x.J.O.

  • DSC_0916
  • DSC_0917
  • DSC_0918
  • DSC_0935
  • DSC_0937
  • DSC_0943
  • DSC_0949

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.