Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii
W Kościele Katolickim, zgodnie z wielowiekowa tradycją, uroczyście obchodzi się zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uroczystość ta przypada w czwartek po Bożym Ciele i nazywa się ją powszechnie Ostatnim Nieszporem, ponieważ podczas oktawy codziennie w kościołach śpiewane są nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Tego dnia tradycyjnie zostają poświęcone wianki, które sporządza się z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a zarazem stanowią dar Boży służący ludziom i wszelkiemu stworzeniu. „Wieszano je nad drzwiami domostw, w sieni, w izbach nad świętymi obrazami, czasem w budynkach gospodarskich, aby chroniły od zła” – wyjaśnia w książce „Zwyczaje, obrzędy i tradycje w Polsce Barbara Ogrodowska.

Tego dnia szczególnym ceremoniałem w naszych świątyniach jest błogosławieństwo małych dzieci. Kościoły wypełniają się najmłodszymi, często także niemowlętami, by i na nich spłynęło błogosławieństwo Boże. Wszak sam Pan Jezus mówił: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego” (Mk 10, 13-15).

Po uroczystej Mszy św. proboszcz naszej parafii, ks. Andrzej Godlewski, zaprosił najmłodszych na cukrową watę, słodkie lizaki oraz do wspaniałej zabawy na urządzonym obok świątyni placu zabaw. Humory, miło chłodnego wiatru, dopisywały wszystkim.

 • 00
 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.