Aktualności

zestawienie najświeższych informacji z naszej parafii

orszak 2016Trzej królowie, Kacper Melchior i Baltazar, bez przeszkód dotarli dzis na scenę w Skateparku, gdzie złożyli połkon Dzieciątku Jezus. Tradycyjny Orszak Trzech Króli, pomimo silnego mrozu, zgromadził ponad tysięczną rzeszę wiernych, którzy idąc z trzech parafii doprowadzili władców na miejsce.

- Jest to forma wyrażenia swojej wiary - mówili zgodnie pytani dlaczego idą w orszaku jego uczestnicy. - Pogoda jest trudna, ale ubraliśmy się ciepło i idziemy - dodawali z uśmiechem.

W trasę ulicami Łomży wyruszyły trzy orszaki - po jednym z każdym z króli. Pierwszy, który około godz. 13.00 wyszedł z;kościoła Bożego Ciała, po drodze połączył się z tym wędrującym z parafii Krzyża Świętego. Z przeciwnego kierunku nadeszła natomiast grupa odprowadzająca króla z parafii pw.św. Andrzeja Boboli.

Wszystkie trzy grupy połączyły się przed sceną na Skateparku, gdzie królowie tradycyjnie oddali pokłon Dzieciątku.

Tegoroczny orszak trwał dość krótko ze względu na silny mróz. Ci, którym mocno dał się on we znaki, mogli rozgrzać się jedząc gorącą grochówkę przygotowana przez strażaków z Gminy Łomża.

źródło: www.mylomza.pl

icon

Nasza lokalizacja

Kościół pw. Krzyża Świętego oraz Centrum Katolickie im. Jana Pawła II położone są przy ulicy Zawadzkiej 55 w Łomży. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i kontaktu z naszymi duszpasterzami.
Parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży ul. Zawadzka 55
18-403 Łomża

tel. 86 216 89 05
Numer konta bankowego
PKO BP S.A. O/ŁOMŻA
67 1020 1332 0000 1702 0027 4126